Odszkodowanie z OC- najczęstsze kłopoty związane z uzupełnieniem wniosku
W jaki sposób uzyskać należne odszkodowanie z oc. Wiele zapytań tej treści trafiło w ostatnim tygodniu aż do naszej skrzynki mailowej. W poniższym artykule postaramy się w sposób jak najbardziej przystępny napisać, w jaki sposób uzyskać korzystne dla siebie zobowiązanie, jakich niedoborów unikać i co sprawić w sytuacji, kiedy spółka ubezpieczeniowa odmawia wypłaty należnego odszkodowania. Teoretycznie sprawa prezentuje się bardzo prosto. Zgodnie, albowiem z przepisami kodeksu cywilnego każdy, kto z winy swojej wyrządził drugiemu szkody zobowiązany jest do jej naprawienia.

W związku z wysokim ryzykiem, które wydaje się związane z prowadzeniem wozów mechanicznych każdy kierowca po Polsce jest zobowiązany aż do wykupienia obowiązkowej polisy OC. Wobec tego obowiązek odbudowania szkody wynikłej w związku ze spowodowaniem wypadku samochodowego jest przenoszona na zakład ubezpieczeń (samemu ubezpieczycielowi przysługuje tzw. prawo regresu po stosunku do sprawcy wypadku). Problem pojawia się po momencie, kiedy odszkodowanie z oc wydaje się przez ubezpieczyciela niewypłacane albo jest przekazywane, ale przy zaniżonej wysokości. Punktem podstawowym, aby starać się na temat sprawiedliwe odszkodowanie jest kompetentne wykazanie wielkości szkody, którą ponieśliśmy.

Rozróżniamy w tymże miejscu szkodę zaistniałą na naszym majątku np. uszkodzenie samochodu. W tym wypadku konieczna jest opinia biegłego rzeczoznawcy. Generalnie każdy ubezpieczający ma swoich biegłych, którzy ustalają wielkość powstałej szkody. Jest zrozumiałym, że ich opinie są w niemałej mierze podyktowane interesem przedsiębiorstwa ubezpieczeniowej. Oczywiście sami także możemy powołać własnego rzeczoznawcę, aby to on wycenił wartość szkody, ale musimy mieć świadomość, że będziemy musieli pokryć koszty jego robocie a nie są ów lampy przeważnie małe. Odszkodowanie z oc jest również podrzędne od uzasadnienia, jakie wystosujemy do firmy ubezpieczeniowej. W tym względzie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy ekspertów.

W tej chwili na rynku funkcjonuje coraz więcej firm, które zajmują się w imieniu swoich klientów dochodzeniem stosownych odszkodowań. W niniejszym względzie powinniśmy brać po uwagę to, że każda firma w ramach swojego wynagrodzenia przeważnie ustala procent jest zaległy w przypadku uzyskania na rzecz klienta odszkodowanie z oc. Wielkości pobieranych prowizji są zróżnicowane i dlatego warto porównać kilkanaście ofert z rynku nim zdecydujemy się na rzeczową propozycję. Innym przykładem, w jakim możemy uzyskać właściwe odszkodowanie jest sytuacja używania z usług prawnika. Jeżeli w związku z prowadzoną przez niego sprawę poniesiemy szkodę np. przegramy kwestię, która obiektywnie ta strona była jakim sposobem najbardziej do wygrania a ze względu na poważne niedopełnienie obowiązków przez mecenasa poniesiemy szkodę to mamy możliwość się starać o odszkodowanie. Jednak najczęściej takie wypadki trafiają przede sąd zaś wykazanie winy mecenasa jest niezwykle skomplikowane. Próbować aczkolwiek zawsze warto gdyż jak to było już powiedziane na początku każda szkoda powinna stanowić w sposób właściwy naprawiona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *